Arbana hap televotimin për 5 të nominuarit

Arbana fton banorët të ngrihen në këmbë me bluzat që kanë veshur, teksa mbi

Visari fiton lojën, banorët kanë 70 % buxhet javor

Arbana kërkon lidhjen me shtëpinë dhe u kërkon banorëve të dalin në ambientin ku

Arditi, Juliana dhe Visari sqarojnë xhelozinë mes tyre

Disa prej banorëve, në oborr, diskutojnë për përshtypjet e para që krijuan për njëri-tjetrin.

“Zumba” mbyll debatet dhe zënkat në shtëpi

Debatet që nisën mes Valerit dhe Arditi, por që përfshinë të gjithë banorët vazhdojnë

Debat mes Katerinës dhe Meridianit

Meridiani dhe Katerina debatojnë. Të dy nisin me ngacmime që në fillim të diskutimit.

Juliana-Arditit: Si është tipi i femrës që pëlqen? Arditi: Të ketë tru!

Juliana në dhomën e gjumit bisedon me Arditin. Ajo është kurioze të dijë se

Matilda për Fatjonin: Do ta vras!

Matilda është në tavolinë me Jonën, duke diskutuar. Ajo sheh Fatjonin që qëndron pranë

Arsyeja e shuplakës; Jona-Matildës : E binda atë! Matilda-Jonës: Kjo ka rëndësi

Matilda e pyet Jonën në lidhje me shuplakën që i dha Arditit një ditë

Bie gongu, Banorët humbasin përsëri provën e plehrave

Banorët janë të gjithë në gjumë dhe asnjëri prej tyre nuk ka qëndruar për

Rigelsi: “E kam shijuar qëndrimin në Big Brother”; Banorët humbin provën

Në studio tashmë ka mbërritur i eliminuari i sotëm, që është Rigelsi. Ai thotë

Mikela mëson se Barcelona ka fituar; Provë për banorët

Pas largimit të miqve të Mikelës, Arbana lidhet me banorët dhe i fton që

Rigelsi, banori i eliminuar

Tashmë ka ardhur momenti i zarfit me të eliminuarin. I pari që i shpëton